Papazın Kızı pdf oku indir

tarafından
9
Papazın Kızı pdf oku indir

Taşradaki bir kilise papazının kızı olan Dorothy Hare, babasının tüm görevleri onun üstüne yıkmasıyla dükkân borçlarından mıntıka işlerine, bağış toplamaktan cemaati pohpohlamaya her şeyden sorumlu hale gelmiştir. Dorothy’nin Tanrı’ya inancı tamdır, hayatın kendisine biçtiği rolü şikâyet etmeden kabullenmiştir. Ama bir gün, o güçlü rutin aniden sarsılır ve Dorothy kendini beş parasız halde sokaklarda, tanımadığı insanlarla, ağır işçilik yaparken bulur – dahası, kim olduğunu hatırlamamaktadır.
 
Orwell, bir gecede toplumun bir kesiminden bambaşka bir kesimine taşıdığı Dorothy vasıtasıyla 1930’ların İngiltere’sinde kadınların, işçilerin, evsizlerin haline ışık tutuyor. Deneysel sayılabilecek anlatım biçimleriyle yazarın edebiyatında özel bir yere sahip olan Papazın Kızı, inancın ve inançsızlığın, ahlakın ve düşkünlüğün, paranın ve yoksulluğun sorgulandığı eşsiz bir roman.
 

Papazın Kızı isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; George Orwell tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 03.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Papazın Kızı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) pdf oku indir başlıklı makalemizde İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) indir, İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) oku ve İlahi Komedya (Tek Kitap) (Cep Boy) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Papazın Kızı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.