Esmaü’l – Hüsna Şerhi pdf oku indir

tarafından
17
Esmaü’l – Hüsna Şerhi pdf oku indir

“Allah adıyla andığımız büyük zat, bu muazzam varlığı yaratan, tutan, her lahza görüp gözeten zattır. Hudutsuz kudret sahibidir, isterse yaratılmışların daha nice benzerlerini de vücuda getirir; yine de kudretinden bir zerre eksilmez. O, Rabbü’l-Alemin olmakla beraber kendisiyle aşinalığı olan kullarına bilhassa öyle lütufları, öyle ikramları vardır ki, bunları söylemeye ve saymaya kimsenin gücü yetişmez. Bu sebepten bir insan için mümkün olabilen en büyük kazanç, O’nu tanımak ve en büyük kayıp da O’ndan gaflet halinde bulunmaktır.”

İnsanların, kendisini yaratan zat hakkında dürüst bilgiler edinmesinin bir yolu da Allah’ın isim ve sıfatlarını öğrenmektir. Hadisle bildirilen bu 99 adın öğrenilmesinin ve anlamlarına vâkıf olunmasının, şüphesiz türlü türlü yararı vardır.

Ali Osman Tatlısu, bu 99 ismin anlamını ve kullar için nelerin gerekli olduğunu anlatıyor bu kitapta.
 

Esmaü’l – Hüsna Şerhi isimli 270 sayfadan oluşan kitap ; Ali Osman Tatlısu tarafından kaleme alınmıştır. KAPI YAYINLARI yayınevinin 13.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Esmaü’l – Hüsna Şerhi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kelama Giriş pdf oku indir başlıklı makalemizde Kelama Giriş indir, Kelama Giriş oku ve Kelama Giriş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Esmaü’l – Hüsna Şerhi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.