Kelama Giriş pdf oku indir

tarafından
18
Kelama Giriş pdf oku indir

Kelâm, çıkış noktası itibariyle dinî esasları savunma faaliyetidir. Ancak zaman içerisinde naslar tarafından ortaya konulan Allah ve âlem tasavvurunu ayrıntılı biçimde işleyerek sahih ve muhkem bir dünya görüşü oluşturma yönünde ilerlemiştir. Bu eser, bir yandan kökleri Hz. Peygamber dönemine kadar uzanan bu sürecin tarihsel seyrini kişiler, görüşler ve eserler üzerinden gözler önüne sermektedir. Bir yandan da bu tarihsel süreçte oluşturulan sistematiğin kendine özgü karakteristiğini ortaya koymaya çalışmaktadır.
 

Kelama Giriş isimli 191 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. A. Saim Kılavuz tarafından kaleme alınmıştır. İSAM / İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kelama Giriş isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ölüm ve Ölüm Ötesi Hayat Kıyamet ve Ahiret pdf oku indir başlıklı makalemizde Ölüm ve Ölüm Ötesi Hayat Kıyamet ve Ahiret indir, Ölüm ve Ölüm Ötesi Hayat Kıyamet ve Ahiret oku ve Ölüm ve Ölüm Ötesi Hayat Kıyamet ve Ahiret pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelama Giriş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.