Sabredenler Ve Şükredenler pdf oku indir

tarafından
6
Sabredenler Ve Şükredenler pdf oku indir

Bu kitabın konusu sabır ve şükürdür. Çünkü iman iki sınıftır; sabır ve şükür. Buna göre, nasihati kabul eden, kurtulmayı arzu eden ve saadete ermek isteyen kimsenin sabır ve şükrü ihmal etmemesi gerekir. Allâh-u Teâlâ sabrı, tökezlemeyen bir at, körlenmeyen bir kılıç, bozguna uğramayan bir ordu, yıkılamayan muhkem bir kale kılmıştır. Zafere ulaşmak sabırdan sonra gelir. Kur’ân-ı Kerim’de “Sabredin, çünkü Allah sabredenlerle beraberdir” buyrulmuştur.
İbn Kayyım el-Cevziyye’nin bu eseri, asıl konusu sabır ve şükürden başka, Kur’ân-ı Kerim’in tefsirinden güzel örnekleri, senedleriyle hadîs-i şerifleri, selef-i sâlihînin eserlerini, fıkhî meselelerin açıklamalarını da içermektedir. Yine bu kitapta dünyanın hakikati, Allâh-u Teâlâ’nın, Rasûlü’nün ve selef-i sâlihînin misallerle bu dünyayı anlatmaları, bu dünyada Allah’a yaklaştıran ya da O’ndan uzaklaştıranlar gibi birçok faydalı mevzular anlatılmıştır.
Bu kitap, Zâdu’l-Meâd, Medâricu’s-Sâlikîn gibi önemli eserlerin de sahibi olan müellifin ifadesiyle, “hükümdarlar ve emirlerin, zenginler ve fakirlerin, sûfîler ve fakihlerin istifade edeceği bir kitaptır.”
 

Sabredenler Ve Şükredenler isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; İbn Kayyım El-Cevziyye tarafından kaleme alınmıştır. İNSAN YAYINLARI yayınevinin 16.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sabredenler Ve Şükredenler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Sabredenler Ve Şükredenler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.