Neden Yazıyorum pdf oku indir

tarafından
6
Neden Yazıyorum pdf oku indir

George Orwell’in dil ve yazı üzerine kaleme aldığı denemelerinden oluşan Neden Yazıyorum, yazarın hiçbir zaman eserlerinden uzakta tutmadığı politik düşüncelerini de merkeze alarak samimi ve sarsıcı bir okuma sunuyor. Orwell, yazmanın ne denli ağır bir sorumluluğu üstlenmek olduğunu gösterdiği  “Neden Yazıyorum?” sorusuna verdiği cevapla başlayarak, kendi yazın hayatındaki deneyimleri ve duyguları okuyucularıyla paylaşarak adeta içini döküyor.
 
Orwell’in kimi zaman politikacıların yalanlarını ortaya çıkaran, kimi zaman İngiliz karakterini nüktedanlıkla mercek altına alan, kimi zamansa savaşın acı gerçeklerini gözler önüne seren bu denemeleri, her koşulda sözünü sakınmadan söyleme iradesi gösteren bir yazarın portresini sunması bakımından bugün bile güncelliğini koruyor. Neden Yazıyorum, günümüzün ve tarihin yanılgıları arasında bocalayan aydınlara, ağır bedelleri olsa bile politik yükümlülüklerinin bilincinde hareket etmelerinin önemini hatırlatan uyarılarıyla da Orwell külliyatı içinde ayrı bir kıymete sahip. 
 
 

Neden Yazıyorum isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; George Orwell tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 25.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Neden Yazıyorum isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Tesirsiz Parçalar Süregelen pdf oku indir başlıklı makalemizde Tesirsiz Parçalar Süregelen indir, Tesirsiz Parçalar Süregelen oku ve Tesirsiz Parçalar Süregelen pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Neden Yazıyorum pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.