Uğultulu Tepeler (Klasik Kadınlar) pdf oku indir

tarafından
6
Uğultulu Tepeler (Klasik Kadınlar) pdf oku indir

İngiltere’de 19. yüzyılın ikinci yarısı (Victoria dönemi) orta sınıfın yükselişini, gösterişli yaşamların moda oluşunu simgeler. Brontë kardeşler, kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda, önce erkek kimliğiyle şiirler yazmış sonra kendi adlarıyla, klasikler arasında yer alacak üç önemli romana imza atmışlardır. Emily Brontë 1848’de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel yapıtlarından birini, ilk ve tek romanı
Uğultulu Tepeler’i bırakmıştır ardında. Bu Victoria dönemi romanı, kimine göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aşk romanı; kimine göre her okunuşunda değişik tatlar veren çağlar ötesi bir eser ya da insanın içine işleyen bir anlatımla dile getirilmiş uzun bir şiirdir.
Ölümünden bir yıl önce bitirdiği UğultuluTepeler’deki karakterlerin yalnızca hayal ürünü kişiler olmadığı, Brontë’nin çevresindeki gerçek kişilerden derin izler taşıdığı da bir gerçektir. Sevgi, kin, nefret, intikam, tutku  gibi güçlü duygularla örülü bu gençlik öyküsü, aynı zamanda marazi bir aşkın hikâyesidir.
 
#dünyaklasikleri #ingilizklasikleri #victoriadönemi #tutku #nefret #gösteriş #intikam #gençlik #ihtiras
 

Uğultulu Tepeler (Klasik Kadınlar) isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Emily Bronte tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 31.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Uğultulu Tepeler (Klasik Kadınlar) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Geçmişe Yolculuk pdf oku indir başlıklı makalemizde Geçmişe Yolculuk indir, Geçmişe Yolculuk oku ve Geçmişe Yolculuk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uğultulu Tepeler (Klasik Kadınlar) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.