Öz Şefkat Kendine Nazik Olmanın Kanıtlanmış Gücü pdf oku indir

tarafından
15
Öz Şefkat  Kendine Nazik Olmanın Kanıtlanmış Gücü pdf oku indir

Dr. Kristin Neff ve diğer uzman psikologların yıllar içerisinde yürüttüğü çok sayıda araştırma, başarısızlıkları ve kusurları karşısında kendilerine karşı şefkat gösterebilen kişilerin, kendilerini yargılayanlara göre çok daha huzur içinde yaşadıklarını ortaya koydu. Öz şefkatin sağladığı güvenlik ve özdeğer duyguları daha istikrarlıdır; aynı zamanda kişinin kendisine özsaygısının düştüğü durumlarda öz şefkat kurtarıcı bir rol üstlenir. Bu kitap öz şefkatli olmanın ve kendinize, yakın bir dostunuza vereceğiniz özeni göstermenin neden bu kadar önemli olduğunu güçlü bir şekilde açıklıyor.
 
Bu çığır açan çalışma, hayat kalitenizi düşüren öz eleştiriyi nasıl bir kenara koyabileceğinizi ve sonunda kendinize karşı nasıl daha nazik olabileceğinizi öğretmeyi hedefliyor. Öz şefkat konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından Dr. Neff’in güvenilir deneysel çalışmalar, kişisel hikâyeler ve bir miktar da mizahla desteklediği ilgi çekici ve kolay okunabilir kitabının, hayatınızı değiştirme gücüne sahip olduğunu göreceksiniz.
 
Dr. Kristin Neff, Texas Üniversitesi’nde Eğitim Psikolojisi bölümünde ders vermesinin yanı sıra, öz şefkat araştırmaları alanındaki öncülerden biridir. Üniversite mezuniyetinin ardından Budizm’e ilgi duymuş ve öz şefkati bir branş olarak kabul ettirecek akademik çalışmalar yapmıştır. Birçok farklı ülkede öz şefkat eğitimleri vermeye devam etmektedir.
 

Öz Şefkat
Kendine Nazik Olmanın Kanıtlanmış Gücü isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Kristin Neff tarafından kaleme alınmıştır. DİYOJEN YAYINCILIK yayınevinin 04.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Öz Şefkat
Kendine Nazik Olmanın Kanıtlanmış Gücü isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem indir, Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem oku ve Bir Kalbi Kırılmaktan Koruyabilsem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Öz Şefkat Kendine Nazik Olmanın Kanıtlanmış Gücü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.