FerhAntoloji pdf oku indir

tarafından
6
FerhAntoloji pdf oku indir

FerhAntoloji, Şensoy’un kitapları, yayımlanmamış oyunları, TV skeçleri, şiirleri, -1968’den bugüne- 35 yıla sığdırdığı bütün yazı çalışmaları taranarak oluşturuldu: Ortaya böylesine dev bir antoloji çıktı. Şensoy külliyatına sahip olanlar için yeni bir kitap, ilk defa okuyacaklar için iyi bir fırsat FerhAntoloji.

“…Kabareci yeteneklerini sevgi ile izlediğim Ferhan Şensoy’un taze, sıcak, halkçı bir mizahı var. Yazgıdaşları imişçesine yansıttığı KAZANCI YOKUŞU’nun insancıklarını da bu külfetsiz anlatısı içinde bizlere sevdiriyor. Bu insancıklar nasıl ezildiklerinin tortusunu günlük yaşam sevinci içinde unutuyorlarsa, yazar da sanki onlardan biriymiş gibi toplumsal ukalalıklardan, yazarca bilgiçliklere yeltenmeden anlatısının tadını çıkara çıkara onlara ayna tutuyor. Sade onları konuşturduğu diyaloglar değil, kendi gözlemleri, algılamaları, söz dağarcığı, anlatışı, benzetileri ve yorumları bile argo. Öylesine onlardan. Yazımı bile onlarınki gibi yanlış kullanıyor. Bence üslubunu sevimli yapan da bu…”
Haldun Taner
 

FerhAntoloji isimli 816 sayfadan oluşan kitap ; Ferhan Şensoy tarafından kaleme alınmıştır. BİLGİ YAYINEVİ yayınevinin 04.10.2016 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. FerhAntoloji isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

FerhAntoloji pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.