Rus Devleti’nin Kökenleri ve Eski Rusya Ve İskandinavya Arasındaki İlişkiler pdf oku indir

tarafından
12
Rus Devleti’nin Kökenleri ve Eski Rusya Ve İskandinavya Arasındaki İlişkiler pdf oku indir

Ünlü Türkolog ve dilbilimci Vilhelm Thomsen, 1876’da Oxford’da halka açık 3 ders verdi. Bu derslerde Rus toplumunun ve devletinin kökenlerine eğilmiş ve İskandinavya’yla süregelen bağı incelemişti. Rus ve İskandinav toplumlarının kökenlerine inerken sadece tarihi kayıtları incelemekle kalmamış, hem alfabeyle hem de lisanla alakalı bağlantıları da ortaya çıkarmıştı. Thomsen’in verdiği dersler Rusya ve İskandinavya’nın ortak köklerine ışık tutunca neşredilmesi gündeme gelmiş ve notlandırılarak bir sene içinde yayımlanmıştır. Avrupa’nın köklerine Rusya veçhesinden bakan kitap, etimolojinin tarih araştırmalarındaki rolünü de güçlendirmiş ve tarih araştırmalarına yeni bir soluk getirmiştir. Emine Dikmen tarafından tercüme edilen eser, bir yandan Rusların kültürel ve siyasi kimliğine ışık tutarken, Göktürk kitabelerini çözümleyen Türkolog Vilhelm Thomsen’in tarihçiliğini de ön plana çıkarıyor.
 

Rus Devleti’nin Kökenleri ve Eski Rusya Ve İskandinavya Arasındaki İlişkiler isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Vilhelm Thomsen tarafından kaleme alınmıştır. SELENGE YAYINLARI yayınevinin 20.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Rus Devleti’nin Kökenleri ve Eski Rusya Ve İskandinavya Arasındaki İlişkiler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan America the Beautiful - Fesüphanallah! Nasihatname 1 pdf oku indir başlıklı makalemizde America the Beautiful - Fesüphanallah! Nasihatname 1 indir, America the Beautiful - Fesüphanallah! Nasihatname 1 oku ve America the Beautiful - Fesüphanallah! Nasihatname 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rus Devleti’nin Kökenleri ve Eski Rusya Ve İskandinavya Arasındaki İlişkiler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.