Yaratıcı Tür Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor pdf oku indir

tarafından
5
Yaratıcı Tür  Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor pdf oku indir

INCOGNITO VE BEYİN‘İN YAZARINDAN
 
“Gerçekleri öğrenir, kurguyu üretiriz. Olanı kavrar, olabilecekleri düşleriz.”
 
İnsan dünyanın yeni versiyonlarını yaratıyor, hem de her gün. Yenilik üretme yeteneğimizin canlılar arasında eşi benzeri yok. İnekler koreografi hazırlamıyor, sincaplar ağaç tepelerine ulaşmak için asansör inşa etmiyor, timsahlar sürat motorları tasarlamıyorlar. Bizler ise, binlerce yıl önce meydana gelmiş bir evrimsel ince ayar sayesinde, deneyimlerimizi özümseyip onlardan “şöyle olsa ne olur”lar türetebiliyoruz.
Ünlü nörobilimci David Eagleman ve besteci Anthony Brandt şu sorunun peşine takılıyor: İnsanlığın yaratma becerisi ve güdüsünün temelinde yatan şey nedir? Zihnimizdeki yaratıcı yazılım nasıl çalışıyor, ona neden sahibiz ve bizi nereye götürüyor? Yaratıcı Tür, Picasso’dan konsept arabalara, şemsiyelerden Ay’a seyahate, eğitim sistemimizden ketçap şişelerine kadar uzanıp yaratıcı zihni mercek altına alan etkileyici bir yolculuk. Nörobilimdeki en yeni bulgulardan faydalanarak sahip olduğumuz bu derin, gizemli ve en önemli insan becerisinin temel işleyişini ilk kez böylesine görünür kılıyor ve hepimiz için daha yaratıcı bir geleceğin kapılarını aralıyor. 
 
“İnsan yaratıcılığına görseller eşliğinde bir yolculuk… Zihnin işleyişine ilgi duyanlar mutlaka okumalı.”
WIRED
 
“Ağzı açık bıraktıracak kalitede… Deha kalitesinde.”
–GEOFF DYER, OBSERVER
 

Yaratıcı Tür
Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; David Eagleman tarafından kaleme alınmıştır. DOMİNGO YAYINEVİ yayınevinin 26.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Yaratıcı Tür
Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Yaratıcı Tür Fikirler Dünyayı Nasıl Yeniden Yaratıyor pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.