Hacı Murat pdf oku indir

tarafından
7
Hacı Murat pdf oku indir

Tolstoy’un üzerine uzun yıllar çalıştığı, binlerce sayfa tarihi doküman inceleyerek yazdığı Hacı Murat, yazarın olgunluk çağı eserleri arasında yer alıyor. İmam Şamil’in sağ kolu Hacı Murat’ın hayatının gölgesinde sadakat, cesaret, aile gibi kavramlara eğiliyor Tolstoy. Kafkasya’da var olma mücadelesini şiirsel bir dille hafızalara kazırken abartıdan uzak kalmayı da başarıyor. Kitaptaki ‘deve dikeni’ metaforu coğrafyada yaşananlara odaklananların kalbine kıymık gibi batıyor: “Ayrıca bu kaba, çirkin hâliyle deve dikeni, narin kır çiçeklerinden oluşan buketime hiç yakışmamıştı. Yerinde ne güzel duran çiçeği boşu boşuna mahvettiğim için üzülerek demetten çıkarıp attım.”
 

Hacı Murat isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Lev N. Tolstoy tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 24.07.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hacı Murat isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Tiamat (Ciltli) pdf oku indir başlıklı makalemizde Tiamat (Ciltli) indir, Tiamat (Ciltli) oku ve Tiamat (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hacı Murat pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.