Dede Korkut Hikayeleri (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
4
Dede Korkut Hikayeleri (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

 Oğuzların destansı hayatını anlatan ve yeni bulunan hikâye ve soylama­larla birlikte toplam 13 hikâyeden meydana gelen Dede Korkut Hikâyeleri Türk edebiyatının gelmiş geçmiş en önemli eserlerinden birisidir. Eserde Türk boylarının töreleri, inançları ve kahramanlıkları olağanüstü bir üslûpla anlatılmakta; Türklerin devlet yönetimi anlayışları ve toplumsal hayatlarına dair önemli bilgiler yer almaktadır. Dede Korkut Hikâyeleri, Orta Asya’da yaşayan Oğuzlar ile onların Anadolu’ya gelmiş boylarının toplum hayatını aydınlatan sayısız unsurla bezenmiştir.
Türklerin gelenek ve törelerini çok iyi bilen halkın atası, bilgin, halk oza­nı Dede Korkut’un ağzından aktarılan hikâyeleri Dedem Korkut soyla­mış, görelim hanım, ne soylamış.
“Bütün Türk edebiyatını terazinin bir gözüne, Dede Korkut’u öbür gö­züne koysanız, yine Dede Korkut ağır basar.”
Ord. Prof. Dr. M. Fuad Köprülü
“Dede Korkut, Türk Milletinin müşterek dehasının ve zevkinin eseridir.”
Prof. Dr. Muharrem Ergin
 

Dede Korkut Hikayeleri (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 264 sayfadan oluşan kitap ; Anonim tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 20.08.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dede Korkut Hikayeleri (Cep Boy) (Tam Metin) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Dem pdf oku indir başlıklı makalemizde Dem indir, Dem oku ve Dem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dede Korkut Hikayeleri (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.