Küçük Bir Ayrıntı  pdf oku indir

tarafından
9
Küçük Bir Ayrıntı  pdf oku indir

Küçük Bir Ayrıntı 1949 yazında, Filistinlilerin 700.000 kişinin sürülmesine sebep olan Nakba felaketinin yasını tuttuğu ve İsraillilerin Bağımsızlık Savaşı’nı kutladığı dönemde başlıyor. İsrail askerleri bir grup bedeviyi Negev Çölü’nde öldürür ve aralarında bulunan Filistinli bir kızı esir alıp tecavüz ederler. Daha sonra da kızı katledip kuma gömerler. Senelerin ardından, günümüze yakın bir zamanda, Ramallah’ta genç bir kadın, tarihteki bu “küçük ayrıntı”nın peşine düşer ve takıntı derecesinde bu olayla uğraşmaya başlar.
Savaş, şiddet ve bellek üzerine tüyler ürpertici bir roman olan, Uluslararası Booker, Ulusal Kitap Ödülü gibi prestijli ödüllere aday gösterilen Küçük Bir Ayrıntı, Filistinlilerin mülksüzleştirilmesi ve işgal altındaki yaşam gibi konuları ustalıkla ele alıyor.
 
“Adania Shibli, romanındaki kilit olayı –bedevi genç bir kadına tecavüz edilmesi ve katli–, İsrailli bir psikopat ve otizm spektrumundaki Filistinli amatör bir dedektif gibi, tümüyle kendi dünyasına gömülmüş iki anlatıcı üzerinden aktararak büyük bir risk alıyor. Gelgelelim dolaylama yöntemi, romanın şok edici sonu sayesinde, hedefine ulaşıyor.”
J. M. Coetzee
 
“Küçük Bir Ayrıntı olağanüstü bir sanat eseri; her daim şaşırtıcı ve sürükleyici. Ahlaki zekânın, siyasi tutkuların ve biçimsel ustalığın eşine az rastlanır bir örneği.”
Pankaj Mishra
 
#savaş #tecrit #ötekileştirme #hissizleşme #kolektiftravma #çölhayatı#işgalaltındakitopraklar
 

Küçük Bir Ayrıntı  isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Adania Shibli tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 14.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Küçük Bir Ayrıntı  isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Eski Bahçe Eski Sevgi pdf oku indir başlıklı makalemizde Eski Bahçe Eski Sevgi indir, Eski Bahçe Eski Sevgi oku ve Eski Bahçe Eski Sevgi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Küçük Bir Ayrıntı  pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.