Zor Çocuklar ve Gençler İçin Yaratıcı Müdahaleler pdf oku indir

tarafından
26
Zor Çocuklar ve Gençler İçin Yaratıcı Müdahaleler pdf oku indir

Çocuk ve gençlerle çalışan ruh sağlığı uzmanlarının, zor ve dirençli vakalarla çalışırken kullanabilecekleri yaratıcı etkinlikler derlemesi. Yaratıcı Müdahaleler serisinin bu kitabında Lowenstein, çocuk ve gençleri terapötik sürece dâhil etmeye yardımcı olmak için oyuncaklar, masa oyunları, hikâyeler ve el sanatları gibi tanıdık ve ilgi çekici oyun etkinliklerini terapötik müdahalelere dönüştürüyor. Çocukların ve gençlerin terapiyi benimsemelerine ve ihtiyaç duydukları yardımı kabul etmelerine katkıda bulunabilecek ilgi çekici ve oyuna dayalı bir yaklaşım sunuyor. Bu yapılandırılmış etkinlikler, aile içi şiddet, boşanma, yas ve kayıp, kronik veya ölümcül hastalıklar, madde bağımlılığı, öfke yönetimi ve ev dışı bakıma yerleştirilme de dâhil olmak üzere geniş bir danışan kitlesine hitap edecek şekilde tasarlanmış. Çocuk ve gençlerin duygularını anlamaları ve ifade etmelerine, başa çıkma stratejilerini öğrenmelerine, sosyal becerilerini geliştirmelerine ve özgüvenlerini artırmaya yardımcı olmak için bireysel, grup ve aile danışmanlığında kullanabilecek çok sayıda pratik ve yaşa uygun etkinlik sunuyor.
 
“Ruh sağlığı uzmanları, bu kitapta uygulamalarında kullanabilecekleri bir dizi yaratıcı fikir bulacaklarından emin olabilirler. Şiddetle tavsiye edilir.”
—Charles E. Schaefer, Ph.D Psikoloji Profesörü ve Psikolojik Hizmetler Direktörü, Fairleigh Dickinson Üniversitesi.
 
 “Zor Çocuklar ve Gençler için Yaratıcı Müdahaleler, çocuklarla ve ergenlerle çalışan her terapist için olmazsa olmaz bir kitap. Liana Lowenstein, teknikleri açık ve pratik bir şekilde sunmanın bir yolunu her zaman buluyor. Klinisyenler, bu metindeki etkinlileri basit ve yenilikçi bulacaklar. Zor çocuk ve gençlerle çalışan herkes için bu kitabı değerli bir kaynak olarak şiddetle tavsiye ediyorum. “
Sandra Foster, Kanada Çocuk ve Oyun Terapisi Derneği
 
“Liana Lowenstein’ın bu çalışması, yaratıcılığın özü. Etkinlikler sağlam gelişim ilkelerine ve çocukların ve gençlerin mücadele ettiği psikolojik sorunların zengin bir anlayışına dayanıyor. Kitap, zor çocuklarla çalışan herkesin yaratıcı ve ilham verici bulacağı açık ve anlaşılabilir bir formatta yazılmış.”
William S. Rowe, Ph.D. Sosyal Hizmet Okulu Direktörü, McGill Üniversitesi
 
“Bu kaynak, adı ile uyumlu olarak gençlerimize, çocukluğun sorunlu sularında ilerlerken yönlerini bulmalarında yardımcı olacak yaratıcı müdahalelerle dolu. Duyguları ele alma ve nedenlerini anlama becerisinden özgüven oluşturmaya kadar değişen konuları kapsayan teknikler, hem pratik hem de eğlenceli. Kitabın esnek formatı, müdahalelerin bireysel, aile veya grup seansları için kullanılmasına olanak sağlıyor. Çocuklarla ve ailelerle çalışan ruh sağlığı uzmanları, bu kitabı kütüphanelerine değerli bir katkı olarak görecekler.”
Paris Goodyear-Brown, LCSW, RPT-S
 

Zor Çocuklar ve Gençler İçin Yaratıcı Müdahaleler isimli 134 sayfadan oluşan kitap ; Liana Löwenstein tarafından kaleme alınmıştır. EPONA KİTAP yayınevinin 28.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Zor Çocuklar ve Gençler İçin Yaratıcı Müdahaleler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Başkalarının Aklı pdf oku indir başlıklı makalemizde Başkalarının Aklı indir, Başkalarının Aklı oku ve Başkalarının Aklı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Zor Çocuklar ve Gençler İçin Yaratıcı Müdahaleler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.