Her Gün Hüzün / Sol Ayağım-2 pdf oku indir

tarafından
9
Her Gün Hüzün / Sol Ayağım-2 pdf oku indir

“Tüm bu gürültü patırtının ne olduğunu merak eden bir grup heyecanlı çocuğun yanında,tekerlekli sandalyesinin kenarında oturuyordu.”

Romanın ilk bölümü,işte böyle başlar.Öylece oturuyordur;çünkü etrafındaki faaliyetlere güçlükle katılabilen,neredeyse çaresiz bir kötürümdür.Buna rağmen,roman başladığında bir çocuk,bittiğinde ise erkekliğin eşiğinde,”Her Gün Hüzün”ün ana karakteridir.Katılmaktan aciz,acılı ve dingin yüreğiyle tekerlekli sandalyesinde etrafı gözler;Dublin’in,oturdukları kenar mahallesine dağılmış,parçası olduğu ailesinin davranışlarını ve duygularını belleğine kaydeder.Burası aslında,40’lı ve 50’li yıllarda,acılı ve sevinçli günler geçiren Dublin’dir.İhtişamı ve sefaletiyle,arka sokakların ve köhne meyhanelerin hoyrat,acımasız,alemci ve zinacı Katolik Dublin;yaşam adına muazzam bir farklılık.Chiristy Brown,tamamen duygusallıktan uzak yazar.Sözünü sakınmaz,keskin görüşlüdür.Onun,Dublin görüntüleri,sesleri,kokuları ve doğal manzaralarıyla ilgili tasvirleri,şimdiye kadar nadiren yapılmıştır.Onun karakterleri,yaşam ateşi ile yanar.
 

Her Gün Hüzün / Sol Ayağım-2 isimli 276 sayfadan oluşan kitap ; Christy Brown tarafından kaleme alınmıştır. NEMESİS KİTAP yayınevinin 16.06.2010 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Her Gün Hüzün / Sol Ayağım-2 isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Norveç Masalları pdf oku indir başlıklı makalemizde Norveç Masalları indir, Norveç Masalları oku ve Norveç Masalları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Her Gün Hüzün / Sol Ayağım-2 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.