İnsanlığımı Kaybedişim pdf oku indir

tarafından
13
İnsanlığımı Kaybedişim pdf oku indir

Osamu Dazai’nin yaşamının son yıllarında kaleme aldığı ve otobiyografik özellikler de taşıyan İnsanlığımı Kaybedişim, aristokrat bir ailenin gelenek ve alışkanlıkları ile Batılı modern fikirlerin arasında kaldıkça yaşadığı topluma ve dünyaya yabancılaşan, karamsar bir ruhun romanı.
 
İnsanlığımı Kaybedişim’in daha ilk sayfasından itibaren anlatıcı-yazar, bu yabancılaşma ve karamsarlık duygusunu dokunaklı olmaktan uzak, son derece ironik bir üslupla aktarırken giderek insanlıktan ve kendisi olma halinden çıkmaya, “diskalifiye olmaya” başlar. Anlatıcı-yazarın şahsında asıl anlatılansa, savaş sonrası travmaların ve kökten değişimlerin allak bullak ettiği bir toplumun akıbetidir.
 
Modern Japon edebiyatının ve otobiyografik roman türünün köşe taşlarından biri olarak kabul gören İnsanlığımı Kaybedişim, Esmanur ve Esranur Yiğit’in Japonca aslından çevirisiyle…
 
Osamu Dazai, benim en sevdiğim yazarlardandır. 
-Wong Kar-Wai
 

İnsanlığımı Kaybedişim isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Osamu Dazai tarafından kaleme alınmıştır. OLVİDO KİTAP yayınevinin 14.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İnsanlığımı Kaybedişim isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sherlock Holmes / Kızıl Dosya (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir başlıklı makalemizde Sherlock Holmes / Kızıl Dosya (Cep Boy) (Tam Metin) indir, Sherlock Holmes / Kızıl Dosya (Cep Boy) (Tam Metin) oku ve Sherlock Holmes / Kızıl Dosya (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İnsanlığımı Kaybedişim pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.