Kör Baykuş pdf oku indir

tarafından
13
Kör Baykuş pdf oku indir

“Sâdık Hidâyet, nevi şahsına münhasır bir kişilik ve modern İran edebiyatının şüphesiz en büyük yazarı. Hidâyet kendi dehasıyla hayatın beyhudeliğini ve anlamsızlığını bir tür içe dönük olay ve maceraya çevirdi ve şaheseri Kör Baykuş’u bu felsefi görüşün zirvesindeyken yarattı. Hidâyet’in iki dünya, Doğu ve Batı arasındaki büyük açığı kapatmaya karşı acizliği, bu istisnai eserinin asıl ilham kaynağı olmuştur. Kör Baykuş’ta modern ruhun, temsili bir hikâyenin ipliklerinde tecessüm ettiğini görüyoruz, bu hikâyenin zaman ve mekânı batıni bir olayın içinde birleşiyor. Bu kitapta batıni ve egzistansiyalist düşünce, İran’ın sihirli misaller âleminde sergilenip kaynaşıyor ve imkânsız bir yazıyı mümkün kılıyor. Farklı dünyaları keşfetmek isteyenler her zaman farklı düşünürler. Bu kitap da hayata farklı bir pencereden bakmak isteyenler için şiddetle tavsiye edilir!”
 

Kör Baykuş isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Sadık Hidayet tarafından kaleme alınmıştır. SALTOKUR yayınevinin 11.02.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kör Baykuş isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Sait Faik Seçme Hikayeler (100 Temel Eser) pdf oku indir başlıklı makalemizde Sait Faik Seçme Hikayeler (100 Temel Eser) indir, Sait Faik Seçme Hikayeler (100 Temel Eser) oku ve Sait Faik Seçme Hikayeler (100 Temel Eser) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kör Baykuş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.