Deli Dumrul pdf oku indir

tarafından
12
Deli Dumrul pdf oku indir

Türk edebiyat tarihinin eşsiz eserlerinden birisi olan Dede Korkut Hikâyeleri’nde geçen bir destanı kendi üslubunca hikâyeleştiren Samed Behrengi, yine çocuklara hitap ediyor ve çocukları kıssadan hisse çıkarmaya davet ediyor. “Deli Dumrul” hikâyesinde Dumrul, korkusuz, yiğit ve güçlü bir adamken, Azrail ile girdiği savaşta aslında Tanrı ve onun gücü karşısında ne kadar aciz olduğunu anlar. “Alışmak”, “Duvardaki İki Kedi”, “Kar Tanesinin Serüveni”, “Yaşlı Kadın ve Altın Sarısı Civcivi” ve “Mandalina Kabuğu” gibi birbirinden bağımsız altı hikâyeden oluşan bu kitap, çocuklara empati kurmayı, yaşlılara iyi davranmayı, hayvanları sevmeyi ve diğer birçok iyi davranışı öğretirken, tarihi ve sosyal olaylara da değinerek, yazıldığı dönem hakkında bilgiler veriyor.
 

Deli Dumrul isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; Samed Behrengi tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 11.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Deli Dumrul isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Delilim Yok Kalbimden Başka pdf oku indir başlıklı makalemizde Delilim Yok Kalbimden Başka indir, Delilim Yok Kalbimden Başka oku ve Delilim Yok Kalbimden Başka pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Deli Dumrul pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.