Rüya pdf oku indir

tarafından
10
Rüya pdf oku indir

Klasik Rus edebiyatının unutulmaz yazarı Turgenyev çağdaşlarından bütünüyle farklı bir yol izledi, yaşadığı dönemde Avrupa kültürüne ve bakış açısına daha yakın bir tavır sergiledi. Dönemin ünlü eleştirmeni Belinski’den büyük destek gören Turgenyev uluslararası üne kavuşan ilk Rus yazar oldu.
 
 
Daha sonra kaleme alacağı büyük yapıtların habercisi olan öyküleri yazarın edebî kariyerinde çok ayrı bir öneme sahiptir. İki öyküden oluşan bu derlemenin ilk öyküsü Şçigrovsklu Hamlet siyasi haksızlıklar nedeniyle ülkeyi terk etmek zorunda kalan, yaşamları baskı altında geçen Rus soylu aydınlarının yazgısına odaklanır. Yoğun olarak mistisizm ve fantazmagori içeren ikinci öykü Rüya ise Rus edebiyatında bu türdeki ilk örneklerden biridir.
 

Rüya isimli 64 sayfadan oluşan kitap ; İvan Turgenyev tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 13.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Rüya isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Hüzünlü Tebessümler pdf oku indir başlıklı makalemizde Hüzünlü Tebessümler indir, Hüzünlü Tebessümler oku ve Hüzünlü Tebessümler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Rüya pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.