Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar pdf oku indir

tarafından
15
Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar pdf oku indir

Sevgili okurum! Bu kitabı hazırlarken; yüzlerce yıl öncesinde yaşamış olan “Cafer-i Sâdık”, “İmam Nablusi”, “İmam İbn-i Sirin” ve dahası gibi nice değerli rüya yorumcularından, âlimlerden seçmeler yaparak rüyalarla gelen mesajlarınıza ışık tutmaya, sizlere az da olsa yardımcı olmaya çalıştım.
   
Değerli okuyucum, biliyorsunuz ki “rüya” evrenseldir ve bütün dinlerde yer alır. Yüce Allah’ın sözleri olan Kur’an-ı Kerim’de de rüyalarla ilgili birtakım ayetler yer almaktadır. Hadis-i Şerifler’de ise Hz.Muhammed (s.a.v) kendi sözleriyle rüyaların önemini anlatmış hatta bir hadisinde şöyle buyurmuştur: “Zaman yaklaşınca, müminin rüyası, neredeyse yalan söylemeyecek. Esasen müminin rüyası, peygamberliğin kırk altı cüzünden bir cüzdür.” Buhari’nin rivayetinde şu ziyade var: “Peygamberlikten cüz olan şey yalan olamaz.” [Buhari, Ta`bir 26; Müslim, Rüya 8, (2263); Tirmizi, Rüya 1, (2271); Ebu Davud, Edeb 96, (5019)]
Ben de görmüş olduğunuz rüyaların illaki hangisinin çıkacağını bilemem, çıkacak veya çıkmayacak gibi herhangi bir şey telaffuz da edemem ama inanıyorum ki eğer bu kitap, şu an elinizde ve bu yazıyı okuyor iseniz rüyalarınıza önem veren birisiniz ve inandığınız için de Hz. Muhammed (s.a.v) yani peygamberimizin sünnetini bilmeyerek de olsa uyguluyorsunuz ve  Cenabıhakk’ın sevabına nail oluyorsunuz.                                                    
  
Yukarıda belirtmiş olduğum, değerli rüya âlimlerinin içinden seçtiğim, kıymetli yorumları ile kendi yorumlarımı perçinleyerek hazırlamış olduğum bu kitap, inşallah rüyalarınıza ve size ışık olur.
   
Sevgili okurum, sizleri tüm kâinatı sınırsız yaratan Yüce Allah’a emanet eder ve bu kitabın; size, evinize, işyerinize huzur ve bereket getirmesini Cenabıhak’tan niyaz ederim.
Sevgi ve Saygılarımla…
Abiniz, kardeşiniz, içinizden biri olan, Mehmet Emin KIRGİL
 

Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Emin Kırgil tarafından kaleme alınmıştır. GİRDAP KİTAP yayınevinin 08.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı pdf oku indir başlıklı makalemizde İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı indir, İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı oku ve İçtihad Kapısı İslam Dünyasının Süren Ortaçağı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.