R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) pdf oku indir

tarafından
15
R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) pdf oku indir

“Harikulade, berrak, muteber, hüzünlü biçimde komik ve kehanet dolu bir sesle günümüze hitap eden muhteşem bir yazar.” –Kurt Vonnegut
 
“Karel Čapek benzersiz bir yazar. Onun eserlerini okumak büyük bir zevk.” –Arthur Miller
 
“DÜNYADAKİ TÜM ROBOTLAR! İNSANIN BİZİM DÜŞMANIMIZ VE EVRENİN MUSİBETİ OLDUĞUNU BİLDİRİRİZ.”
 
Karel Čapek, henüz bilimkurgu ayrı bir tür değilken bu alanda vizyoner eserler üretmiş ve “robot” kelimesini dünya dillerine kazandırmış, hem Çek hem de Avrupa edebiyatının en kıymetli yazarlarından biri. R.U.R. ise yapay zekânın ve robotiğin modern yazın ve sanatta ilk kez anlamlıca yer bulduğu, öngörülü bir oyun.
 
Rossum’un Uluslararası Robotları’nın ürettiği yüz binlerce işçi robot tüm dünyaya satılıyordu. Robotlar toplumun ihtiyaçlarının çoğunu üretecek, insanları çalışmaktan kurtaracak ve insanlık için altın çağı getireceklerdi. Savaşın, açlığın ve fakirliğin olmadığı bir dünya hayal değildi artık.
 
Robot fabrikasında çalışan mühendisler, İnsanlık Birliği üyesi ve müdürün eşi Helena Gloryová’nın girişimleriyle ürettikleri robotları bir makineden ziyade bir insana yakın tasarlamaya başladıklarında ise, hem kendilerinin hem de insanlığın kaderini yapay ellere teslim edeceklerdi.
 
Her şeyi hafızalarına kaydeden ama yeni bir fikir üretmekten aciz olan robotların sağladığı bu ütopya, insanların üremeyi bırakmasıyla anlamını da yitirecekti. Ve yeni dünyanın temelleri bir isyanla atılacaktı.
 
R.U.R., insanın kendi eliyle yarattığı kıyameti.
 

R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Karel Çapek tarafından kaleme alınmıştır. İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 11.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Vakıf İleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Vakıf İleri indir, Vakıf İleri oku ve Vakıf İleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

R. U. R. (Rossum’un Uluslararası Robotları) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.