Ezilenlerin Pedagojisi pdf oku indir

tarafından
26
Ezilenlerin Pedagojisi pdf oku indir

Paulo Freire hayatını ezilenlerin eğitimine, özellikle de okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin eğitimine adamış bir eğitimci. Ezilenlerin Pedagojisi’nde ise sadece belli eğitim merkezlerinde uygulanacak alternatif bir pedagoji değil, amaçları kadar kullandığı araçlar da özgürlükçü olan bir özgürleşme siyaseti öneriyor. Ona göre, siyaset, kelimenin en geniş anlamıyla bir eğitim süreci çünkü. Freire öncelikle “bankacı eğitim modeli”ni reddeder. Bu modelde öğrenciler ( ya da ezilenler), üzerlerine bilgi yatırımı yapılan pasif varlıklar, boş kaplardır.
 

Ezilenlerin Pedagojisi isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Paulo Freire tarafından kaleme alınmıştır. AYRINTI YAYINLARI yayınevinin 12.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Ezilenlerin Pedagojisi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bilişsel Psikoloji pdf oku indir başlıklı makalemizde Bilişsel Psikoloji indir, Bilişsel Psikoloji oku ve Bilişsel Psikoloji pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ezilenlerin Pedagojisi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.