Bilişsel Psikoloji pdf oku indir

Bilişsel Psikoloji pdf oku indir

Konularında uzman dünya çapında bilim adamları tarafından hazırlanan bu kitap ilk defa İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Ayçiçeği-Dinn tarafından Türkçeye kazandırılmıştır. Kitap bilişsel psikoloji alanında 16 bölümü içeren oldukça kapsamlı bir eserdir. Hem genel okuyucuya hem de öğrencilere ve öğretim elemanlarına hitap eden bu kitabın amacı, bilişsel psikoloji alanında uzmanların ortaya koyduğu son gelişmeler hakkında okuyucuyu daha derinlemesine bilgilendirmek ve bu sahada araştırma yapmaya teşvik etmektir.

Kitapta yer alan bölümlerin çoğunda “Günlük Yaşamda Biliş” ve “Bunu Deneyin!” başlıklı kutular bulunmakta olup bu kısımlarla okuyucu konuların içine dahil edilmeye çalışılmış ve böylece okuyucunun verilen bilgiyi daha iyi öğrenmesi ve daha derin bir anlama seviyesine ulaşması hedeflenmiştir. Her bölüm “Bilişsel Nörobilime Işık Tutma” olarak isimlendirilen küçük bir bölümle sonlanmıştır. Bu kısımda da, güncel ya da yöntemsel açıdan bilişsel nörobilimin bakış açısı ortaya konmuş ve o bölümün bir anahtar kavramı üzerinde duran yeni bir çalışma tartışılarak güncel bilgiler verilmeye çalışılmıştır.

Ülkemizde bilişsel psikoloji alanında Türkçe eser eksikliğini gidermeyi amaçlayan bu eserin Türk bilimine katkıda bulunması ve ilgilenen herkese rehberlik etmesi ümit edilmektedir.
 

Bilişsel Psikoloji isimli 724 sayfadan oluşan kitap ; Robert L. Solso tarafından kaleme alınmıştır. BİLGE KÜLTÜR SANAT yayınevinin 17.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Bilişsel Psikoloji isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) pdf oku indir başlıklı makalemizde Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) indir, Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) oku ve Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilişsel Psikoloji pdf oku indir - Yandex indir