Güvercin Gerdanlığı – Kurtuba’ya Ağıt pdf oku indir

Güvercin Gerdanlığı – Kurtuba’ya Ağıt pdf oku indir

Bu eseri okuyup da anlatılanların içinde kendisinden mutlaka bir şeyler bulmayan tek kişi gösterilemez. Çünkü sevgi ve dostluk bütün insanların ortak duygusudur. İlk insandan son insana kadar, dünyada aşkı az ya da çok tatmayan, o yüzden acılar içinde kıvranmayan birinin çıkmış olması mümkün değildir. 
Âşık ile sevgili arasında yaşanan acı tatlı bütün olup bitenler hakkında bilgi veren satırları okurken zaman zaman kendinizden bahsedildiğini hissedeceksiniz. Öte yandan dostlar, ahbaplar ve arkadaşlardan söz edildiği kısımlarda da, dost görünüp sizin yüzünüze gülen, arkanızdansa kuyunuzu kazmaya çalışan ikiyüzlü tanıdıklarınızla bu eserde sık sık karşılaşacaksınız. 
Bir bakıma da bu eser tam bir öğütler kitabı, ders alınması gereken bir ibretler demetidir. 
Ayrıca bu eser tarih sosyolojisi, Endülüs’te yaşanan olaylar, o dönemin toplum yapısı, sosyal yaşantısı gibi konularda da eşi benzeri bulunmaz bir kaynaktır.
 
Kurtuba’ya Ağıt:
Eserin ek bölümünde, kaybolmuşken sonradan bir İspanyol araştırmacı tarafından bulunan İbn Hazm’ın güzelim şehir Kurtuba’ya, kaybedilen diyar Endülüs’e yazdığı yürek yakan bir ağıt bulunuyor.
 

Güvercin Gerdanlığı – Kurtuba’ya Ağıt isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; İbn Hazm tarafından kaleme alınmıştır. SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 17.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Güvercin Gerdanlığı – Kurtuba’ya Ağıt isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt) pdf oku indir başlıklı makalemizde Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt) indir, Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt) oku ve Ayet ve Hadislerle Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali (2 Cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Güvercin Gerdanlığı – Kurtuba’ya Ağıt pdf oku indir - Yandex indir