Kendini Bilmek pdf oku indir

Kendini Bilmek pdf oku indir

Ruh; benzerine, aynadaki yansımasına bakmadan kendisini bilemez.
Bedeninize baktığınızda kendinize eğilmiş olmazsınız. Kendilik giyim kuşam, araçlar veya mülklerden oluşmaz. Bu araçlardan faydalanan bir prensipte varlığını sürdürür, bedenle değil, ruhla ilgili bir prensiptir bu. Ruhunuz konusunda kaygılanmanız gerekir, kendine eğilmenin temel faaliyeti budur.
 
Michel Foucault 1984’te ölümünden kısa bir süre önce yeni bir kitap fikrinden bahsetti. Kitabı şöyle tanımlıyordu, “kendilik hakkında farklı makalelerden oluşacak (örneğin, epimeleia heautou, ‘kendine eğilme’ kavramının ilk kez ortaya atıldığı Platon’un Alkibiades’i üzerine bir yazı), kendiliğin oluşmasında okumanın ve yazmanın rolü hakkında… vesaire.” Foucault’nun kafasında tasarladığı bu kitap ilk kez 1982 güzünde Vermont Üniversitesi’nde verdiği “Kendini Biçimlendirme Teknikleri” seminerine dayanıyordu. Elinizdeki kitap bu seminerin kısmen kayda geçirilmesidir.
 

Kendini Bilmek isimli 215 sayfadan oluşan kitap ; Michel Foucault tarafından kaleme alınmıştır. PROFİL KİTAP yayınevinin 16.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kendini Bilmek isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Kendini Bilmek pdf oku indir - Yandex indir