Kalp pdf oku indir

Kalp  pdf oku indir

Yazı yoktu ama o vardı.
Tekerlek icat edilmemişti ama o yerli yerindeydi.
Dünya yaratılmamıştı ama o kasılıp gevşiyordu.
İnsan henüz cennetteyken onunlaydı ve içindeki her şey de sevgi, aşk, vefa, iyilik, şükür, hamd, dostluk gibi erdemler üzerineydi… 
Âdem ata onun sesini dinleyip arzusunu giderme gayretine düşmeseydi belki de yolu yeryüzünde tövbelere, pişmanlıklara ve umutlara hiç evrilmeyecek; çevresi daralmalar ve genişlemeler,  arınmalar ve kirlenmeler, yangınlar ve donmalarla hiç kuşatılmayacaktı.
 
Şimdi?
Aşk ve nefret, iyilik ve kötülük, saadet ve keder, iman ve inkâr… İnsana insan olduğunu  artık bunlarla hissettiriyor. Bazen aydınlık, bazen karanlık; gören göz veya işiten kulak bazen… Göğüs kafesinde ahenkle her büzülüp genişlemesi bizi içten içe süratle değiştiriyor ve hâlden hâle döndürüyor. 
 
Bud-dub… bud-dub… bud-dub… 
Sesindeki  ters-yüz oluş bile adıyla örtüşük: “Bir şeyi bir yönden öteki yöne çevirmek; renkten renge giriş, kararsızlık, durmadan dönüşüm ve değişim = KALP.”
 
Kalbe dair ne varsa…
İskender Pala’nın her zamanki yetkin kaleminden…
 

Kalp isimli 328 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. İskender Pala tarafından kaleme alınmıştır. TURKUVAZ KİTAP yayınevinin 02.04.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Kalp isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Beren ile Luthien pdf oku indir başlıklı makalemizde Beren ile Luthien indir, Beren ile Luthien oku ve Beren ile Luthien pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kalp pdf oku indir - Yandex indir