Savaşta Liderlik Tarihe Yön Verenlerden Hayati Dersler pdf oku indir

tarafından
26
Savaşta Liderlik  Tarihe Yön Verenlerden Hayati Dersler pdf oku indir

TARİHE YÖN VEREN İSİMLERİN YAŞAMINDAN SÜZÜLEN
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE LİDERLİK DERSLERİ:
“TEK BİR KİŞİ YÜZLERCE KİŞİYE NASIL LİDERLİK EDEBİLİR?”

Churchill ve Napoleon gibi ödüllü kitapların yazarı Andrew Roberts’tan tarihin en kanlı savaşlarında liderlik eden, güçlü ve zayıf yanlarıyla insanlık tarihine yön verenlerin karşılaştırmalı olarak incelendiği yepyeni bir çalışma: Savaşta Liderlik.
Okuru Fransız İhtilali’nin coşkulu karmaşasından Soğuk Savaş’ın gergin atmosferine taşıyan Roberts, modern tarihin ana figürlerinden olan Napoléon Bonaparte, Horatio Nelson, Winston Churchill, Adolf Hitler, Joseph Stalin, George C. Marshall, Charles de Gaulle, Dwight D. Eisenhower ve Margaret Thatcher’ı objektif bir şekilde ele alıp derinlemesine analiz ediyor.
Peki, savaşta liderlik becerisi her birinde farklı şekilde mi vücut bulmuştu, yoksa onların zamanı ve mekânı aşıp kendilerinden sonraki liderlere sirayet eden ve çatışmanın doğasıyla doğrudan bağlantılı olan bir dizi ortak özellikleri, vasıfları ve teknikleri mi vardı?
Detaylı araştırmaların ve titiz bir yazma sürecinin sonucunda ortaya çıkan Savaşta Liderlik, savaşa farklı taktiklerle ve silahlarla ancak benzer bir başarma gayesiyle yaklaşan dokuz liderin portresini yeni bir bakış açısıyla çiziyor. İlham verici oldukları kadar uyarma amacı da güden bu tasvirler çatışma, huzursuzluk ve uyumsuzluk zamanları için liderlik konusunda hayati dersler sunuyor. Roberts, kendine özgü coşkulu üslubu ve keskin gözlem yeteneğiyle kaleme aldığı bu çalışmada en parlak liderlerin bile başarısız olmasına yol açabilecek kişisel özellikleri ve liderleri zafere ulaştırabilecek vasıfları ortaya çıkarıyor.
 

Savaşta Liderlik
Tarihe Yön Verenlerden Hayati Dersler isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Andrew Roberts tarafından kaleme alınmıştır. KRONİK KİTAP yayınevinin 19.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Savaşta Liderlik
Tarihe Yön Verenlerden Hayati Dersler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kudüs Bir Şehrin Biyografisi pdf oku indir başlıklı makalemizde Kudüs Bir Şehrin Biyografisi indir, Kudüs Bir Şehrin Biyografisi oku ve Kudüs Bir Şehrin Biyografisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Savaşta Liderlik Tarihe Yön Verenlerden Hayati Dersler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.