Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) pdf oku indir

Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) pdf oku indir

Kısa sürede geniş okuyucu kitlelerinin ilgi ve beğenisine mazhar olan Dokuz Yüz Katlı İnsan kitabının yazarı Dr. Mustafa Merter, yeni kitabı Psikolojinin Üçüncü Boyutu: Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili’nde sizlere tasavvuftan hareket ederek modern psikolojiye paralel giden bir diğer insan psikolojisi sunuyor.

Öncelikle nefsi anlamak için Sigmund Freud, Carl GustavJung ve diğer bazı Batılı araştırmacıların görüşlerine temas edeceğiz. Modern Batı psikolojisi bize iki boyutlu insanı anlatırken (bilinç ve bilinçdışı) nefs psikolojisi bizleri çok heyecan verici bir üçüncü boyuta götürecek: üst bilinçdışı veya âlem-i misal. Bu alanda, yeni bir kıtayı keşfeder gibi modern psikolojinin bilmediği hikmetlerle karşılaşacağız. İkinci bölümde kaygı, depresyon, nöroz gibi rahatsızlıkların üç boyutlu nefs yapısına göre ne manaya geliyor, anlamaya çalışacağız. Psikopatolojiye değişik bir zaviyeden bakışın, tedaviye de yeni imkânlar sunacağı kanaatindeyiz. Üçüncü bölümde derinliğine araştıran psikoterapiyi irdeleyeceğiz. İnsanın hiçbir zaman, düştüğü en derin kuyularda bile yalnız bırakılmadığını göreceğiz. Kapakta sizlere sunduğumuz resimdeki gibi, hayat okyanusunun engin sularında en karanlık gecelerde bile, mucizevi bir şekilde bir ışığın bizi hayat veren adaya yönlendirdiğini fark edeceğiz. Son bölümde örnekler vererek rüyaların dilini anlamaya gayret edeceğiz, sanki bir yıldızlar kapısından geçerek âlem-i misale temkinle adım atacağız. Psikolojik açıdan nefs ilmi daha başlangıcında gibi görünüyor, bizlerin sizlere sunduğu şu mütevazı çalışmanın genç araştırmacılar için yeni fikirlere vesile olacağını ümit ediyoruz.
 

Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) isimli 704 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Mustafa Merter tarafından kaleme alınmıştır. KAKNÜS YAYINLARI yayınevinin 01.02.2014 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Fark Et Düşün Hisset Yaşa Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi pdf oku indir başlıklı makalemizde Fark Et Düşün Hisset Yaşa Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi indir, Fark Et Düşün Hisset Yaşa Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi oku ve Fark Et Düşün Hisset Yaşa Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltsiz) pdf oku indir - Yandex indir