Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf oku indir

tarafından
81
Barbaros Hayreddin Paşa  Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf oku indir

Barbaros Hayreddin Hızır Reis, Cezayir’in sultanı idi. Kanuni Sultan Süleyman’ın bir işareti üzerine sultanlığın tapusunu padişahın önüne koydu. Birlik ve beraberliğin sembol ismi oldu. Osmanlı armadasının başında Akdeniz’e açılan Barbaros Hayreddin Paşa, 1538’te Avrupalı devletlerin bir araya getirdiği en büyük Haçlı donanmasını Preveze’de ağır bir hezimete uğrattı. Akdeniz, bir Türk gölüne dönüşürken, Avrupalılar Akdeniz’de tahta parçası yüzdüremez hâle geldiler.
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Türk denizcilik tarihinin bu en önemli simasının neslini, ağabeyi Oruç ve mücahid yoldaşlarıyla hem korsan gemilerine hem İspanyollara karşı verdiği akıl almaz mücadeleyi, Cezayir’e hâkim olarak idare ve siyaset alanında gösterdiği başarıyı, Endülüs Müslümanları için çektiği çileleri, İspanyolların Mağrip’te yerleşmelerinin önünü kesen efsanevi kahramanlığını ve nihayet Osmanlı kaptan-ı deryası olduktan sonraki serüvenini kitapta çarpıcı detaylarıyla anlatıyor.
 
Tarihi Sevdiren Adam, bu eseriyle Türk denizciliğinin yüz akı olan Barbaros Hayreddin Paşa’nın destansı hayatını okuyucuların gözleri önüne seriyor.
 

Barbaros Hayreddin Paşa
Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil tarafından kaleme alınmıştır. TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 08.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Barbaros Hayreddin Paşa
Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) pdf oku indir başlıklı makalemizde Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) indir, Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) oku ve Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.