Bozkır Bir Yolculuk Hikayesi pdf oku indir

Bozkır  Bir Yolculuk Hikayesi pdf oku indir

Yaratıcılığının dönüm noktası olarak kabul edilen bu eserinde Çehov, Ukrayna bozkırındaki bir yolculuğun hikâyesini dokuz yaşında bir çocuğun gözünden anlatır. Eğitimi için annesinden ayrılıp dayısıyla birlikte yola koyulan Yegoruşka capcanlı bir dünyada bulur kendini. Bu yolculukta bütün hiyerarşisi ve âdetleriyle Rus toplumunun farklı katmanlarından insanların; tüccarların, din adamlarının, köylülerin, işçilerin ve arabacıların arasına karışır. Bozkırda doğal akışında sürüp giden yaşamın çocuğun duyuları ve duyguları üzerinde bıraktığı etkiler, Çehov’un ustaca ete kemiğe büründürdüğü belalı Dımov’a karşı beslediği düşmanlık, dalgalanan ruh halleri şaşırtıcı ölçüde gerçekçi bir üslupla aktarılır.  Rus yaşam biçiminin ve ruhunun canlı imgelerini gözümüzün önüne getiren şiirli bir dille tasvir edilen bozkır, renkleri, sesleri ve kokularıyla hikâyenin ana karakterlerinden biridir adeta. Üzerinde yolculuk eden insanlardan bağımsız, kendi yaşamını sürer, soluk alıp verir. Çehov bozkırla insan varoluşu arasındaki paralellikler aracılığıyla doğayla insan arasında simbiyotik bir ilişki kurmuştur.
 

Bozkır
Bir Yolculuk Hikayesi isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Anton Çehov tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 02.08.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Bozkır
Bir Yolculuk Hikayesi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İlahi Komedya (3'lü Set Özel Kutulu) pdf oku indir başlıklı makalemizde İlahi Komedya (3'lü Set Özel Kutulu) indir, İlahi Komedya (3'lü Set Özel Kutulu) oku ve İlahi Komedya (3'lü Set Özel Kutulu) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bozkır Bir Yolculuk Hikayesi pdf oku indir - Yandex indir