Tanrıçalar ve Tanrıça’nın Dönüşümleri pdf oku indir

Tanrıçalar ve Tanrıça’nın Dönüşümleri pdf oku indir

Karşılaştırmalı mitoloji sahasının önde gelen isimlerinden Joseph Campbell’ın Tanrıçalar isimli çalışması, tarihöncesinden Rönesans’a kadar tanrıça kültünün doğuşu, gelişimi ve dönüşümü üzerine ayrıntılı bir kitap. Hazırlanış sürecinde Campbell’ın geniş bir dinleyici kitlesine verdiği konferansların notlarından yararlanılan kitabın asıl amacı, günümüz kadınına rehberlik edebilecek ezeli ve ebedi bir kadın figürü sunmak. Bu doğrultuda sık sık çağdaş dünyaya dair yorumlar da yapan Campbell’ın metnine çok sayıda görsel materyal eşlik ediyor.
 
“Günümüzde kadınların karşı karşıya bulunduğu zorlukların birçoğu, dünyada önceden erkeklere ayrılmış olan ve mitolojik bir kadın modelinin yer almadığı bir eylem alanına girmelerinden kaynaklanıyor… Yaşanmakta olan hiçbir şeyin modeli yok. Her şey değişiyor, erkeklere ait vahşi ormanın kanunu bile. Geleceğe serbest düşüş dönemindeyiz ve kadın erkek her birimizin kendi yolunu çizmesi gerek.”
 

Tanrıçalar ve Tanrıça’nın Dönüşümleri isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Joseph Campbell tarafından kaleme alınmıştır. İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 26.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Tanrıçalar ve Tanrıça’nın Dönüşümleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Tanrıçalar ve Tanrıça’nın Dönüşümleri pdf oku indir - Yandex indir