Sevdalı Bulut Masalı pdf oku indir

tarafından
22
Sevdalı Bulut Masalı pdf oku indir

Sonunda, hep iyiden yana dönecek dünya…
Nâzım Hikmet’ten umut üstüne unutulmaz bir masal…

Sevdalı Bulut, Türkiye ve dünya edebiyatının büyük ozanı Nâzım Hikmet’in yazdığı masallardan bir masal. Sevdanın, dostluğun, bağlılığın ve iyiliğin kazandığı bir dünya resmi. Kim asmak istemez ki bu resmi kalbinin duvarına?

“Ayşe kızın ela gözleri gün ışığıyla doluydu. Sırma saçlarıpırıl pırıldı. Bir eliyle, sağındaki tavşanın uzun kulaklarını çekiştiriyor, öbür eliyle sol omuzundaki güvercini okşuyordu. İşte bulut tam bu sırada bahçenin üstünde belirdi. Bahçeye bir gölge düştü, ama çok durmadı, ortalık yine ışıklandı. Derken bahçeye, demin soldan sağa düşen gölge bu sefer sağdan sola düştü. Sizin anlayacağınız, bulut yukarda soldan sağa bahçenin üstünden geçmiş, sonra arkasına bakıp bahçede Ayşe kızı görünce gerisin geri yine bahçenin üstüne gelmişti. Ayşe kız da bulutu gördü. Tavşan da gördü bulutu, tanıdı da. Güvercin de gördü bulutu, kendini kurtaran bulut olduğunu anladı, kanatlarını çırptı hafiften.”
 

Sevdalı Bulut Masalı isimli 52 sayfadan oluşan kitap ; Nazım Hikmet tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 30.07.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Sevdalı Bulut Masalı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Sevdalı Bulut Masalı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.