Asılacak Kadın pdf oku indir

tarafından
19
Asılacak Kadın pdf oku indir

Asılacak Kadın, yayımlandığı ilk günden büyük ses getirmiş, gerek anlatım tekniği gerekse kadının toplumda konumlandırılmasına ilişkin cesur tavrıyla Türkçe edebiyatın klasikleri arasına girmiş bir roman. Nicesini gazetelerin iç sayfalarında okuyup geçtiğimiz bir cinayeti ele alan Pınar Kür, kadına karşı örülmüş yargının ardında yatan toplumsal dokuyu da tüm gerçekliğiyle masaya yatırıyor.
“Her biri kendi iç bütünlüğünde, alabildiğine öznel tutulan üç söylem: Çıkarını ‘ortak bilinç’in çıkarıyla bütünleştirmiş Faik İrfan Elverir’in insanlıktan soyutlanmış söylemi. Cinsel bir nesne, somut bir çaresizlik, tam bir kurban konumuna yargılı Melek’in, sesi olmayan söylemi.Ve şaşkın, toy bir iyi niyetin çıkmazında bocalayan Yalçın’ın edilginliği aşamayan bilincinden yansıyan söylemi. Bu üçünün, romanın ana sözü bakımından, neredeyse önemini yitiren bir kilit olay (yalı cinayeti) çevresinde sarmallanmasından bir o kadar nesnel bir mesaja ulaşılıyor. Pınar Kür’ün, yürekli bir toplumsal eleştiriyi yazının olanaklarıyla bağdaştırdığı bu roman, kadının, dolayısıyla da elbet insanın onurunu tehdit eden yozlaşmışlıktan bir kesiti sorguluyor.”
 

Asılacak Kadın isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Pınar Kür tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 22.03.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Asılacak Kadın isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir başlıklı makalemizde Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Cep Boy) (Tam Metin) indir, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Cep Boy) (Tam Metin) oku ve Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Cep Boy) (Tam Metin) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Asılacak Kadın pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.