Şiirler pdf oku indir

Şiirler pdf oku indir

Cahit Zarifoğlu’na ait hangi metin olursa olsun, onun dünyasına bir iklime geçer gibi girersiniz. Yeni bir iklime girmenin ne gibi etkileri oluyorsa, nasıl değiştiriyorsa insanı öylece değişirsiniz.
Alim Karaman

Türkçe’de hem hem âhenge ulaşmak, hem de duygu iletişimini sağlamanın belki de en çetin bir şairlik görevi olduğu günümüzde, bir de buna “avucunda kor tutmayı” eklemişti. “Hal”ini iyiye doğru sürekli yüceltirken, “şiir”ini de yeni “hal”ine uydurma savaşında idi.
Prof. Dr. Hüseyin Hatemi

Cahit Zarifoğlu o hale gelmişti ki, kendi dünyası içinde bir şiir dili kurmuştu ve bunu çok iyi kullanırdı. Yani şiire, o anlatılmaz olana ait bir durum çıktığı zaman, bir algılama olduğu zaman onu hemen anında şiire döküverirdi.
Erdem Beyazıt
 

Şiirler isimli 526 sayfadan oluşan kitap ; Cahit Zarifoğlu tarafından kaleme alınmıştır. BEYAN YAYINLARI yayınevinin 01.12.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Şiirler isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İffet-i Kalp pdf oku indir başlıklı makalemizde İffet-i Kalp indir, İffet-i Kalp oku ve İffet-i Kalp pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şiirler pdf oku indir - Yandex indir