Aynadaki Yalan (kod16) pdf oku indir

Aynadaki Yalan (kod16) pdf oku indir

Örgüsü beline kadar inen, koyu altun sarısı saçlar… Açık kumral, parlak örneksiz bir renk tonu… Gözleri de saçlarına denk.. Açık bir alın, vezinli bir burun, kendinden kıpkırmızı, hafifçe kalın, kaçak bir istihza büklümüyle kavisli dudaklar… Çıplak ayak bileklerinde soylu çizgilerin en incesi… Kapalıca, kavuniçi rengi bir entariden giyimi içinde, öğretilemez ve öğrenilemez bir vakar ihtişamı… Yoksa masallardan kaçırılmış ve bu köye hapsedilmiş bir sultan mı bu?..
(Kitap’tan sf:9)

Necip Fazıl Kısakürek’in, roman kalıpları içinde kaleme aldığı tek eseri… Roman, üniversitede felsefe asistanı olan Naci’nin hayatı etrafında gelişir… Bu hayat, Necip Fazıl’ın kendi hayatı değildir ama onun hayat hikayesindeki bir çok unsuru içinde barındırır. Naci, çevresine karşı davranışlariyle, kadın, cemiyet ve sanat anlayışiyle, hayata ve ölüme dair düşünceleriyle bir karakter bütünü halinde şekillendikçe hayalimizde bir Necip Fazıl portresi belirir gibi olur.
 

Aynadaki Yalan (kod16) isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Necip Fazıl Kısakürek tarafından kaleme alınmıştır. BÜYÜK DOĞU YAYINLARI yayınevinin 01.03.2008 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Aynadaki Yalan (kod16) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Keşanlı Ali Destanı pdf oku indir başlıklı makalemizde Keşanlı Ali Destanı indir, Keşanlı Ali Destanı oku ve Keşanlı Ali Destanı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aynadaki Yalan (kod16) pdf oku indir - Yandex indir