Keşanlı Ali Destanı pdf oku indir

Keşanlı Ali Destanı pdf oku indir

Keşanlı Ali Destanı dilden dile çevrilerek dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenmiş; oyuncusu ve seyircisiyle bütünleşmiş; dahası, Türk tiyatrosuna yıllarca öncülük etmiş bir başyapıt. Haldun Taner’in “gecekondu ortamında bir kahramanlık mitosunun parodisi” dediği, modern epik tiyatronun en güzel örneklerinden biri sayılan oyunda, geleneksel gösteri sanatlarımızın birçok özelliği çağdaş bir yorumla sunuluyor. Yaratılan tipler öylesine gerçek, öylesine canlı ki, hemen her toplumun sosyal ve ekonomik açıdan benzerlik gösteren kesimlerinde karşımıza çıkıveriyorlar. Bu nedenle, Sineklidağ efsaneleri Keşanlı Ali ve Zilha ister İstanbul’da, ister Berlin’de, ister Londra, Beyrut ve Budapeşte’de, isterse Hamburg’da, nerede olursa olsun hep aynı ilgi ve sevgiyle karşılandı. “Bizim geleneklerimizden, bizim insanımız ve konularımızdan yola çıkıp, bütün bunları, öz Türkçemiz ve bize özgü bir görüş biçimi ile çağdaş dünyanın verileriyle aktarmak”tan söz ediyordu ‘tiyatro düşünürü’ Haldun Taner… Keşanlı Ali Destanı’nda büyük usta işte bu sözünü yerine getiriyor.
 
 

Keşanlı Ali Destanı isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Haldun Taner tarafından kaleme alınmıştır. YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 29.07.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Keşanlı Ali Destanı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı pdf oku indir başlıklı makalemizde Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı indir, Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı oku ve Tanzimat'tan Cumhuriyete 1839-1923 Yeni Türk Edebiyatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Keşanlı Ali Destanı pdf oku indir - Yandex indir