Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) pdf oku indir

Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) pdf oku indir

Bu kitabı elinize aldığınız tam şu anda durun ve düşünün. Onu var eden kâğıdın, mürekkebin, yapıştırıcının nereden geldiğini ve hatta hayatlarımıza nasıl girdiğini hatırlamaya çalışın. Bildiğimiz veya bildiğimizi zannettiğimiz ya da kesinlikle bilmediğimiz tarihleriyle sayısız eşya, gelenek ve âdetle doludur yaşamlarımız. Çoğu zaman üstüne düşünmediğimiz, bazılarını işlevsel gördüğümüz, bazılarını toplumsal zorunluluk kabul ederek uymaya çalıştığımız, bazıları çocukluğumuzun geri gelmeyecek günlerinden anılar olarak kalan, bazılarına alışmaya çalıştığımız ve bazılarına da tepki duyduğumuz eski yeni eşya, âdet ve ifadeler, kişiliğimizi belirleyen, kişisel veya grup olarak kimliğimizi ifade etmemizde birincil derecede rol oynayan, kültür ve uygarlık ürünleridir. Gündelik Hayatımızın Tarihi tüm bu kültür ve uygarlık ürünlerinin tarih, coğrafya, kültür, medeniyetler ve zaman içinde yaptığı yolculuklara karşılaştırmalı etimolojileriyle birlikte ışık tutmayı hedefliyor.
 

Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) isimli 700 sayfadan oluşan kitap ; Kudret Emiroğlu tarafından kaleme alınmıştır. TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 03.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kültürel Antropoloji Temel Kavramlar pdf oku indir başlıklı makalemizde Kültürel Antropoloji Temel Kavramlar indir, Kültürel Antropoloji Temel Kavramlar oku ve Kültürel Antropoloji Temel Kavramlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Gündelik Hayatımızın Tarihi (Ciltli) pdf oku indir - Yandex indir