Allah’a Dönüş pdf oku indir

Allah’a Dönüş pdf oku indir

Büyük ruhaniyetli âlim Hâris el-Muhâsibî, Hasan-ı Basrî hazretlerinin talebesi Cüneyd-i Bağdadî başta olmak üzere birçok ünlü sûfînin hocasıdır. Abdülkâdir Geylânî ve İmam Gazzâlî gibi maneviyat üstadlarının da ilham aldıkları seçkin bir mutasavvıftır.

Bütün İslâmî ilimlerde zamanının en bilgili kişisi olarak kabul edilmiş, ayrıca kendisi ilim çevrelerince de âlimlerin ve sûfîlerin kutbu olarak görülmüştür.

İnsan psikolojisini en iyi bilen, nefsin aldatmacalarını ve ruhun hastalıklarını çok iyi teşhis eden ve nasıl tedavi edileceği konusunda son derece yetkin olan Muhâsibî, bu eserinde insanın Allah ile bağını tekrar nasıl kurabileceğinin ve insanın nasıl kendisiyle barışık hâle gelip ruh huzuruna erebileceğinin yolunu gösteriyor.  
 

Allah’a Dönüş isimli 128 sayfadan oluşan kitap ; Haris el-Muhasibi tarafından kaleme alınmıştır. SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 05.09.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Allah’a Dönüş isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Kıyam -Et U İşaret 1 pdf oku indir başlıklı makalemizde Kıyam -Et U İşaret 1 indir, Kıyam -Et U İşaret 1 oku ve Kıyam -Et U İşaret 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Allah’a Dönüş pdf oku indir - Yandex indir