Adalet Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir? pdf oku indir

Adalet  Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir? pdf oku indir

Adalet, genel adalet konsepti ve ahlakî muhakeme üzerine, klasik dönemden günümüzdekilere kadar başlıca filozofların düşüncelerini tartışmaya açar. Sandel da yorumlarıyla okuyucularının çeşitli çağdaş meselelerle yüzleşmesini sağlar. Pozitif ayrımcılık, zorunlu askerlik, gelir dağılımı ve gey hakları gibi birçok ahlakî ikileme ahlakî, hukukî ve siyasî açılardan bakarken aslında siyaset felsefesinin temel sorunlarına çözüm arar: kişisel haklar ve toplumun istekleri, eşitlik ve eşitsizlik, ahlak ve hukuk ve nihayetinde adalet.
 
Bu kitap, düşünceler tarihi kitabı değildir ama ahlakî ve siyasî düşünceye bir yolculuktur. Bu kitabın amacı, siyasî düşünce tarihinde kimin kimden etkilendiğini göstermek değil; okuyucuları, adalet üzerine kendi görüşlerinin ne olduğunu ve niçin böyle düşündüklerini çözümlemek için eleştirel incelemeye davet etmektir. Kitap; öğrenciler, akademisyenler ve büyük ahlâki tartışmalar hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için harika bir kaynaktır.
 

Adalet
Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir? isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Michael J. Sandel tarafından kaleme alınmıştır. FELİX KİTAP yayınevinin 15.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Adalet
Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir? isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) pdf oku indir başlıklı makalemizde Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) indir, Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) oku ve Demokratik Zorbalık (Kısa Klasik) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adalet Yapılması Gereken Doğru Şey Nedir? pdf oku indir - Yandex indir