Hababam Sınıfı (Bütün Eserleri) pdf oku indir

Hababam Sınıfı (Bütün Eserleri) pdf oku indir

Edebiyatımızın “Koca Çınar”ı Rıfat Ilgaz’ın Hababam Sınıfı,
topluma tutulmuş müthiş bir aynadır.

 
Kel Mahmut, İnek Şaban, Güdük Necmi, Hafize Ana, Tulum Hayri, Kalem Şakir, Domdom Ali, Hayta İsmail, Badi Ekrem ve diğerleri… İşte Hababam Sınıfı’nın unutulmaz kadrosu.
Kendisi de uzun yıllar yatılı okullarda okumuş ve öğretmenlik yapmış olan Rıfat Ilgaz’ın, anılarından yola çıkarak yazdığı Hababam Sınıfı ve bu sınıfın karakterleri, yıllardır yediden yetmişe herkesi kimi zaman güldürdü kimi zaman ağlattı. Ilgaz, eğitim sistemindeki bozukluğu, yöneticilerin ve eğitimcilerin halini öğrencilerin bakış açısıyla anlattı bizlere.
Öğretmenleri tarafından tembel, yaramaz, kopyacı diye suçlanan bu sınıfın parasız yatılı öğrencileri, otoriter eğitim sistemine uyum sağlayamayıp kendilerini farklı yollarla ifade ettiler. Onların istedikleri, sevgi ve anlayıştan başka bir şey değildi. Bir türlü değişmek bilmeyen bu sistemle mücadelenin sembolü olan Hababam Sınıfı’nda hepimizin ortak anıları var.
Bu sınıf, hepimizin sınıfı…
 

Hababam Sınıfı (Bütün Eserleri) isimli 516 sayfadan oluşan kitap ; Rıfat Ilgaz tarafından kaleme alınmıştır. ÇINAR YAYINLARI yayınevinin 26.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Hababam Sınıfı (Bütün Eserleri) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Deniz Duası pdf oku indir başlıklı makalemizde Deniz Duası indir, Deniz Duası oku ve Deniz Duası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Hababam Sınıfı (Bütün Eserleri) pdf oku indir - Yandex indir