Nasıl ve Neden Okumalıyız? pdf oku indir

tarafından
14
Nasıl ve Neden Okumalıyız? pdf oku indir

“Yalnızlığın sağladığı büyük zevklerden biri de iyi okuyabilmektir. Bu da benim tecrübeme göre en sadra şifa zevklerden biridir. Okuma sizi öteki kılar. Bunu içinizde, arkadaşlarınızda veya arkadaşınız olabileceklerde bu şekilde yapabilir. Hayalden beslenen edebiyat öteki olmaktır ve böylece yalnızlığı da yükseltir. Sadece yeterince insan tanıyamayacağız diye değil, aynı zamanda dostlukların etkiye açık olması, azalmaya veya yok olmaya temayül etmesi, zaman, mekân ve kusurlu sempatilere yenilmesi ve ailevi veya tutkulu hayatın kederleriyle dolması ihtimalinden dolayı da okuruz.”
Harold Bloom, elli yılı aşkın okuma tecrübesi ışığında edebi metinleri okumanın işlevlerini ve faydalarını, kitapların nasıl okunması gerektiğini sade bir dille anlatıyor. Nasıl ve Neden Okumalıyız?, okuma eylemi üzerine rehber bir kitap.
 

Nasıl ve Neden Okumalıyız? isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Harold Bloom tarafından kaleme alınmıştır. KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 05.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Nasıl ve Neden Okumalıyız? isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Nasıl ve Neden Okumalıyız? pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.