Türk Töresi pdf oku indir

Türk Töresi pdf oku indir

Türk kültürünün tarihini yazmak niyetiyle yola çıkan Ziya Gökalp, Türk Töresi kitabında Türk dinî ve siyasî tarihinin âdeta el değmemiş bilgilerini gün yüzüne çıkarmıştır. Tarih felsefesi ve sosyolojisi alanında Türkiye’de ilk çalışmaları yapan Gökalp, eserinde en eski Türk efsanelerini ve menkıbelerini toplu bir şekilde okuyucusuna sunar.

Günümüzde süregelen bazı geleneklerin ve konuşulan deyimlerin temelinin eski Türk mitolojisinde atıldığını gösteren yazar, güncelliğini koruyan eseriyle bu asrın kültür ve medeniyetine de ışık tutuyor.
 
 

Türk Töresi isimli 109 sayfadan oluşan kitap ; Ziya Gökalp tarafından kaleme alınmıştır. KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 04.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Türk Töresi isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Selçuklular / Macera Dolu Anadolu pdf oku indir başlıklı makalemizde Selçuklular / Macera Dolu Anadolu indir, Selçuklular / Macera Dolu Anadolu oku ve Selçuklular / Macera Dolu Anadolu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Töresi pdf oku indir - Yandex indir