Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı pdf oku indir

tarafından
22
Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı pdf oku indir

Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı adlı çalışma, John Taylor Gatto’nun, geleneksel okul eğitimi yaklaşımlarına geliştirilen eleştirilere eklediği tüyler ürpertici bir metafor…

Gatto bu çalışmasında, okulun insana verdiği zararın rasyonel ve kasıtlı olduğunu gösteriyor. Gatto’ya göre modern pedagojinin esas işlevi, nüfusu yönetilebilir kılmak. Zorunlu eğitim tuzağından kurtulmayı başarabilmiş insanlara ilişkin örneklerle dolu bu kitap, kişisel potansiyeli gerçekleştirmenin temel şartının farklı bir yetiştirilme ve beceri edinme şekli ile mümkün olabileceğini ortaya koyuyor. Gatto buna, “açık kaynak öğrenme” adını veriyor.

Acil sorunlara cevap veren ve bazı tartışmaları da beraberinde getireceği muhakkak olan bu kitap, mevcut eğitim sistemine dair şüphelere sahip olan herkesin ilgisini çekecek.
 

Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı isimli 276 sayfadan oluşan kitap ; John Taylor Gatto tarafından kaleme alınmıştır. EDAM yayınevinin 11.09.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Çocuğunuzun İlk 6 Yılı pdf oku indir başlıklı makalemizde Çocuğunuzun İlk 6 Yılı indir, Çocuğunuzun İlk 6 Yılı oku ve Çocuğunuzun İlk 6 Yılı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.