Dorian Gray’in Portresi (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Dorian Gray’in Portresi (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Oscar Wilde’ın, kendisinin roman yazamayacağına dair eleştirilere cevaben kaleme aldığı Dorian Gray’in Portresi, yazarın en tanınmış eseridir. Bu eserinde Wilde, kendi dünyasını şekillendiren estetizmi en yalın hâliyle kurguya aktarır. Saflığı ve iyiliği temsil eden Dorian Gray’in, bir karşılaşma sonucu bütün hayatı değişir. Ressam Basil Hallward, onun güzelliğinden etkilenerek portresini çizer. Basil’in evinde Lord Henry Wotton ile tanışan Dorian Gray için bir kimlik bunalımı başlar. Lord Henry ona insan için en değerli şeyin haz ve estetik olduğunu söylerken, çok sevdiği Gray’in uğrayacağı değişimi asla tahmin edemez. Sahip olduğu güzelliğin yok olacağına üzülen Gray, kendisinin yerine portresinin yaşlanmasını diler. Ama ebedî güzelliğin bedeli oldukça ağır olacaktır.
 

Dorian Gray’in Portresi (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Oscar Wilde tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 27.11.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Dorian Gray’in Portresi (Cep Boy) (Tam Metin) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İnsan Ruhunun Haritası pdf oku indir başlıklı makalemizde İnsan Ruhunun Haritası indir, İnsan Ruhunun Haritası oku ve İnsan Ruhunun Haritası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dorian Gray’in Portresi (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir - Yandex indir