Din Öğretimi Materyalleri pdf oku indir

Din Öğretimi Materyalleri pdf oku indir

Değişen ve gelişen teknolojik şartlar, her geçen gün eğitimin şartlarını ve imkânlarını doğrudan etkilemektedir. Hayatımızı kuşatan teknoloji ve görsellik, eğitimde duyulara hitap eden öğrenme yaklaşımlarının uygulanmasını ve materyal kullanımını zaruri kılmıştır. Bu durum din öğretimi için de geçerlidir. Materyal kullanımı, din öğretiminde ibadetler, Hz. Peygamber’in hayatıyla ilgili konular ve kültürle ilgili birçok konunun algılanıp pekiştirilmesinde önemli bir rol oynadığı gibi inanç ve ahlak gibi alanlara ait birçok soyut konunun somutlaşarak öğrenilmesine katkı sağlar. Uygun ve ölçülü materyal kullanımıyla, din öğretiminde bilgiyi daha etkili öğrenmek ve öğretmek mümkün olabildiği gibi, duygu ve davranış öğretiminde de daha etkili sonuçlar almak mümkündür. Bu çalışma, belirtilen bu hususlara yönelik olarak, din öğretiminde etkili materyal hazırlama ve kullanımına dair örneklerin sunulduğu bir eserdir. Kitapta, din öğretiminde materyal hazırlamanın genel ve özel ilkeleriyle ilgili bir takım teorik bilgiler yanında, 30’dan fazla materyal türünde, iki ya da üç boyutlu 200’e yakın materyal örneği sunulmuştur. Materyal çeşitleri tek tek ele alınmış, önce genel öğretimde ve din öğretimindeki kullanılışı, yararları ve hazırlanışı ile ilgili teorik bilgilere yer verilmiş, daha sonra materyale ait din öğretiminden örnekler sunulmuştur.
 

Din Öğretimi Materyalleri isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; İlahiyatçı Adem Güneş tarafından kaleme alınmıştır. DEM YAYINLARI yayınevinin 15.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Din Öğretimi Materyalleri isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Öğrenme Psikolojisi / Human Learning pdf oku indir başlıklı makalemizde Öğrenme Psikolojisi / Human Learning indir, Öğrenme Psikolojisi / Human Learning oku ve Öğrenme Psikolojisi / Human Learning pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Din Öğretimi Materyalleri pdf oku indir - Yandex indir