Buda pdf oku indir

Buda pdf oku indir

BUDA’YI ÖĞRENMEK İÇİN EN DOĞRU BAŞLANGIÇ
 
Budizm tüm dünyada üç yüz elli milyondan fazla inananı olan bir dindir. Buda, Sokrates, Konfüçyus ve Lao Tzu gibi zamanının dinî düşüncelerini tamamen değiştiren ve yeni bir yaşam anlayışı geliştiren insanlardan biridir. Çoğu insan Buda’yı sakince oturduğu heykelleri ve resimleri aracılığıyla tanımakta. Ancak kendisi nasıl bir insandı ve nasıl bir dünyada yaşıyordu? Dünyada geçirdiği yaklaşık seksen yıl içinde neler yaptı?
 
Buda hakkında bilinenlerin tamamı tarih, efsane ve biyografi karışımı birkaç antik dönem yazıtında var olanlardan ibarettir. Karen Armstrong, bu antik metinlerde yazılanları damıtıp Buda’nın hayatındaki en önemli anları aydınlatıyor ve Budizmin temellerini açığa çıkarıyor. Bu kitap dünyanın en etkili düşünürlerinden birinin hayatına ve fikirlerine muhteşem bir başlangıç.
 
 
“Kısa ama oldukça kapsamlı… Armstrong bu ağır yükün altından layıkıyla kalkabilmiş.”
Literary Review
 
 “İlginç bir kitap… Dünyanın en gizli ama yine de en etkileyici figürlerinden biri hakkında yazılabilecek daha derli toplu ve net bir kitap hayal edemiyorum.” 
The Times
 
“Buda’nın bu biyografisinin klasikleşeceğinden eminim.”
Publishers Weekly
 
“Armstrong, Buda’nın öğretilerinin bütünlüğüne ve karmaşıklığına saygı duyuyor, örnek alınması gereken hayatına bir pencere açıyor… Paha biçilemez.”
Los Angeles Times
 
“Konu hakkında araştırma yapmak isteyen herkes için klasik bir eser olacak…”
The Christian Science Monitor
 

Buda isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Karen Armstrong tarafından kaleme alınmıştır. PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 30.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Buda isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Buda pdf oku indir - Yandex indir