İntibah (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

İntibah (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

Biz daima Avrupa lisanlarının edebiyatça gerek seçtikleri bütün kurallara gerek tercih ettikleri taklit tarzına tabi olmak mecburiyetindeyiz. Çünkü gerek o bütüne dair kurallar gerek o taklit tarzı Avrupa’nın hevesli evhamından çıkma birtakım hayaller değil sırf hakikat ve tamamıyla tabiatın sevkidir.
Namık Kemal
 
İntibah genel olarak aşk ve kıskançlık temaları etrafında kurgulanmış psikolojik ve kısmen sosyal muhtevalı bir eser olarak tanımlanır. Bu ve buna benzer konular Türk edebiyatında daha önceki dönemlerde mesneviler ile halk hikâyelerinde de işlenmiştir. Ancak Namık Kemal, savunduğu “edebiyat-ı sahiha” adına, tahlil ve tasvirleriyle mümkün olduğunca eskilerden ayrılmaya gayret etmiş, söz konusu bir kısım duyguları eskilerin aksine hayalî olarak değil beşerî ve gerçekçi planda ele almaya çalışmıştır.
Abdullah Uçman
 
Edebiyatımızın ilklerinden İntibah’ı, Namık Kemal’in romana sunuş olarak yazdığı ama yayımlatmadığı “Son Pişmanlık’ın Önsözü” yazısıyla birlikte, günümüz Türkçesine uyarlanmış olarak sunuyoruz.
 
 
#edebiyatımızınmirası #tanzimat #ilkromanlar #çamlıca #aşk #saplantı
 

İntibah (Günümüz Türkçesiyle) isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Namık Kemal tarafından kaleme alınmıştır. CAN YAYINLARI yayınevinin 21.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. İntibah (Günümüz Türkçesiyle) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan Wigan İskelesi Yolu pdf oku indir başlıklı makalemizde Wigan İskelesi Yolu indir, Wigan İskelesi Yolu oku ve Wigan İskelesi Yolu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

İntibah (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir - Yandex indir