Özgürlük Üzerine (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Özgürlük Üzerine (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Mill, başlıca eseri olarak kabul edilen Özgürlük Üzerine’de, temel sorunsallar olarak bir yandan liberalizmin ana ilkesi olarak gördüğü bireyciliği ele alırken diğer yandan da demokrasi temelinde özgürlükler sorununu irdeler.
Yazar, 19. yüzyılda demokratik yönetim sistemlerinin yaygınlaşmasıyla baş gösteren “çoğunluğun despotizmi” konusuna özel bir önem vermiştir. Ona göre demokrasi, özgürlükleri ve bireysel hakları garanti altına aldığı sürece değerlidir. Bu nedenle, tüm iktidarın tek elde toplanmasını büyük bir tehlike olarak görür ve ideal bir yönetim biçiminin yöneticilerin sınırlı yetkilere sahip olmasıyla mümkün olabileceğini savunur.
Özgürlük Üzerine, günümüz dünyasını anlamak ve analiz etmek için kılavuz niteliğinde bir başucu eseridir.
 

Özgürlük Üzerine (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 142 sayfadan oluşan kitap ; John Stuart Mill tarafından kaleme alınmıştır. KARBON KİTAPLAR yayınevinin 27.04.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Özgürlük Üzerine (Cep Boy) (Tam Metin) isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Özgürlük Üzerine (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir - Yandex indir