Yeşil Günlük pdf oku indir

Yeşil Günlük pdf oku indir

Yeşil Günlük, hem okuyarak hem dokunarak hem gözlemleyerek öğreten bir bitki tanıma rehberi. İlk sayfalarında tohum, çiçek, meyve, ağaç vs gibi kavramların ne demek olduğu, tohumdan bitki elde etme yolları, botanik biliminin anlamı anlatılıyor. Ardından asıl heyecan başlıyor. Her sol sayfada bir ağacın tam sayfa çizimi veriliyor. Sağ sayfalar ise o ağacın yaprağının bulunup yapıştırılması için yönlendiriyor. Okurdan, elinde Yeşil Günlük’üyle ormanları, bahçeleri, parkları gezmesi; ardından kitaptaki ağaçların ve bitkilerin yapraklarını toplayıp günlüğünde biriktirmesi bekleniyor. Böylece kitap bittiğinde Türkiye’nin 38 bitki ve ağacının isimlerini, özelliklerini öğrenmiş ve günlüğünde yapraklarını biriktirmiş oluyor.
 Ayrıca, kitapla birlikte verilen mini ahşap kürek ve içlerinde fesleğen, domates, biber, maydanoz tohumları bulunan tohum zarfları sayesinde okur, evinde kendi bitkilerini yetiştirebiliyor. Bütün bunları yaparken kalemini ve diğer malzemelerini ise Yeşil Günlük’ün ham ketenden üretilmiş kılıfında bulunan kalem kutusunda saklayabiliyor.
 

Yeşil Günlük isimli 92 sayfadan oluşan kitap ; Zeynep Sevde tarafından kaleme alınmıştır. TAZE KİTAP yayınevinin 01.05.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Yeşil Günlük isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Yeşil Günlük pdf oku indir - Yandex indir