Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 1 pdf oku indir

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 1 pdf oku indir

Bu çalışmanın hedef kitlesi her şeyden önce genelde ilimle ve İslâmî ilimlerle, özelde de tarih ve İslâm tarihiyle ilgilenen ve “okuyan” kişilerdir. Ayrıca İslâm tarihi dışındaki dinî ve sosyal bilimlerle meşgul olan okurların siyasî tarihi bilmeden doğru değerlendirmeler yapmaları zordur. Zira ictimaî, ilmî, iktisadî hayatın, siyasî hayattan doğrudan etkilendiği ve bu ilimlerin siyasî hadiselerden bağımsız olarak gelişmedikleri kabul edilen bir gerçektir. Dolayısıyla Tefsir, Kelâm, Fıkıh, Tasavvuf ve Felsefe gibi disiplinlerde okumalar yapanların, inceledikleri dönemlerin siyasî hayatını bilmeleri gerekmektedir.
 

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 1 isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Adem Apak tarafından kaleme alınmıştır. ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler bu kitabı indirebilir ve Sitemizden özetini okuyabilirsiniz. Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 1 isimli Kitabı indirmek için aşağıdaki yorum kısmına mesaj bırakın

Bir önceki yazımız olan İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf pdf oku indir başlıklı makalemizde İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf indir, İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf oku ve İslam ve İnsan/Mevlana ve Tasavvuf pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Hatlarıyla İslam Tarihi 1 pdf oku indir - Yandex indir